جمعه ۹ خرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

کتاب عکس تهران و مادرید در پرتو دو نور منتشر شد


دراین کتاب پنجاه عکس از تهران در کنار پنجاه عکس از مادرید پایتخت اسپانیا از کارهای کار رائول کانسیو (Raul Cancio ) عکاس سرشناس اسپانیایی به چاپ رسیده است.
سه جایزه بزرگ ملی از جمله مجموعه گسترده افتخارات این هنرمند70 ساله اسپانیایی است.
عکس های تهران را نیز نگار کامخواه عکاس جوان ایرانی در طول یکسال گذشته تهیه کرده است. این عکاس ایرانی در این مجموعه چهره تهران را در فصول گوناگون به تصویر کشیده است.
کامخواه فارغ التحصیل رشته گرافیک دانشگاه هنر تهران پیش از این دو نمایشگاه عکس با عنوان صنعتگر ایرانی در پایتخت اسپانیا برپا کرده است.
کتاب تهران و مادرید در پرتو دو نور به ابتکار کانون فرهنگی پرسپولیس مادرید و با پشتیبانی سازمان گردشگری آیتو توسط موسسه فرهنگی- اجتماعی تریتوما (tritoma ) اسپانیا انتشار یافته است.
این موسسه پیش از این نیز کتاب عکس نیویورک و مادرید اثر رائول کانسیو را به چاپ رسانده است.
رائول کانسیو که از اساتید برجسته عکاسی دانشگاههای مادرید است در بین سالهای 1984 تا 2004میلادی سه بار جایزه ملی در زمینه های عکاسی، خبرنگاری و هنر و دانش را کسب کرده است.
جوایز ملی در اسپانیا برجسته ترین جایزه یی است که هر سال به هنرمندان و ادیبان برگزیده اهدا می شود.
کانسیو همچنین بنیانگذار گروه عکاسی در دانشگاه های مادرید است و از سال ها پیش به تدریس در این رشته مشغول است.
افشین عزیزی مدیرعامل سازمان گردشگری آیتو تحقق این کتاب را حرکتی نو خواند و این مجموعه را در نوع خود بی نظیر توصیف کرد.
عزیزی همکاری رائول کانسیو در تهیه کتاب را بسیار ارزشمند قلمداد کرد و گفت: عکسهای این هنرمند برجسته در کنار تصاویر جالبی که نگار کامخواه تهیه کرده، مجموعه یی به یاد ماندنی را شکل داده است.
سازمان آیتو از فعالان جذب گردشگران اسپانیایی به ایران محسوب می شود.
مدیرعامل آیتو اضافه کرد: یکی از وظایف مهم شرکت های جذب گردشگری برای ایران ارایه تصویر واقعی از زندگی مردم است، از این رو آیتو از ابتکار تهیه این کتاب پشتیبانی کرده تا گام نوینی در این زمینه برداشته شود.
عزیزی یادآور شد که تصویر ارایه شده از کشورمان توسط بیشتر رسانه های خارجی در بسیاری از موارد با واقعیت موجود تفاوت زیادی دارد و اینگونه ابتکارات ماندگار می تواند در اصلاح این تصویر نقش موثر داشته باشد.
رائول کانسیو نیز ازهمکاری در تهیه این کتاب اظهار خوشنودی می کند .
وی در این باره می گوید : هدف من از ابتدا بیان زندگی اجتماعی در دو شهر تهران و مادرید از طریق عکس بود و گزینش تصاویر نیز با این دیدگاه صورت گرفته است.
کانسیو که به افتادگی و تواضع شهرت دارد در باره پذیرش همکاری با جوان 22 ساله ایرانی می گوید: نکته مهم برای من عکسهای نگار کامخواه بود که از نظر من بسیار خوب کار کرد و آنچه را می خواستیم در مدت یکسال به دست آوردیم.
دیباچه این کتاب را آنخل دل ریو (Angel del rio ) مادرید شناس اسپانیایی به نگارش در آورده است.
وی می نویسد : تهران از یکسوی بر کوههای البرز تکیه دارد و از سوی دیگر پای به صحرا نهاده است، عاملی که سبب شده تا در بسیاری از مواقع سال، شباهتهای اقلیمی با مادرید داشته باشد و هر دو شهر از نور ویژه یی بهره برند و همین نور به وضوح دستمایه دو هنرمند اسپانیایی و ایرانی بوده است.
احمد محمد طاهری روزنامه نگار و مدیرکانون فرهنگی پرسپولیس نیز در پیشگفتار این کتاب یادآور شده که یکی از کهن ترین گزارشها از شهر تهران را 610 سال پیش ˈروی گونزالو دکلاویخوˈ(Ruy Gonzalo de Clavijo ) سفیر پادشاه اسپانیا در ایران تهیه کرده است.
وی با اشاره به برخی شباهتهای مادرید و تهران می نویسد کانسیو و کامخواه دو هنرمند وابسته به دو فرهنگ و دو نسل کاملا متفاوت هستند که با نگاه هنری مشابه توانسته اند ما را به دو شهر مادرید و تهران در دو سوی دنیا، همزمان رهنمون سازند.
نمایشگاه فیتور دی ماه امسال با حضور فعالان گردشگری بخش خصوصی و دولتی ایران در مادرید برگزار شد.
این نمایشگاه با حضور هیاتی از ایران به ریاست محمدعلی نجفی رییس پیشین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برپا شد.

منبع: ایرناتاریخ خبر: 921130
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل بنیادی بازار سهام و استراتژی انتخاب سهام برگزار شد
دور دوم سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازار ها در سال 99 برگزار شد
برگزاری سمینار مجازی چگونه در بازار سرمایه، سرمایه گذاری کنیم
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی