یکشنبه ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

دیدار دکتر ظریف و وزیر خارجه اسپانیا
وزیر امور خارجه کشورمان صبح روز یک‌شنبه در دیدار با وزیر خارجه اسپانیا با اشاره به روابط تاریخی و با عمق فرهنگی و ارتباطات گسترده مردمی ایران و اسپانیا بر ضرورت گسترش همکاری‌های در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تأکید کرد.


دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به شکل‌گیری ارتباطات دو کشور براساس منافع مشترک، عزم دو کشور برای افزایش همکاری‌ها را مورد تأکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد در آینده شاهد گسترش بیش‌ از پیش روابط باشیم.
او ایران را تأمین کننده قابل اعتماد برای انرژی مورد نیاز در اروپا و اسپانیا دانست و اظهار امیدواری کرد با توجه به فضای جاری در روابط از ظرفیت‌های موجود بهره‌برداری مناسب به‌عمل آید.
تکیه بر همکاری‌های دو کشور به‌ویژه در بخش حمل و نقل، راه آهن و مترو و تأکید بر ضرورت بررسی راه‌های گسترش آن در سفر آتی وزیر صنعت، تجارت و توریسم اسپانیا از دیگر موضوعات مورد گفت‌وگو در حوزه موضوعات اقتصادی بین وزیران خارجه ایران و اسپانیا بود.
وزیر خارجه ایران هم‌چنین با توجه به دیدگاه مشترک دو کشور در زمینه گفت‌وگو و مبارزه با خشونت، بر اهمیت همکاری‌ها برای مبارزه با افراط‌گرایی و خشونت تأکید کرد.
تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در بحث هسته‌ای و در گفت‌وگو با 1+5 و ابراز امیدواری از این که گفت‌وگوها با حسن نیت و ایجاد اعتماد به پیش برود و هم‌چنین تبادل نظر درباره بحران سوریه از دیگر موضوعات مورد بحث و گفت‌وگوی وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و اسپانیا در این دیدار بود.
مارگایو، وزیر خارجه اسپانیا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند به‌وجود آمده درباره گفت‌وگوهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5، آمادگی کشورش برای گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف سیاسی، دستگاه‌های فرهنگی را مورد تأکید قرار داد.
وزیر خارجه اسپانیا هم‌چنین ابراز امیدواری کرد که کاهش روابط با ایران در چند سال گذشته با افزایش همکاری‌ها در آینده جبران شود. موضوعات مهم منطقه‌یی به‌ویژه مباحث مربوط به بحران سوریه و تحولات اوکراین از دیگر موضوعات مورد بحث و تبادل نظر دو وزیر خارجه در این دیدار بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

تاریخ خبر: 921212
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی