یکشنبه ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اطلاعیه های اتاق ایران و اسپانیا

انعقاد تفاهم نامه گمرك و استاندارد در روان سازی تجارت خارجی
در راستای اجرای مواد 62 و70 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و به منظور روان سازی امر تجارت و توسعه فضای کسب و کار تفاهم نامه ای فیمابین گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملی استاندارد در تاریخ 13/12/1392 به امضا ء رسید.
مدیر کل دفتر  خدمات بازرگانی گفت: تفاهم نامه گمرك و استاندارد در روان سازی تجارت منعقد شد.
سید حسین حسینی، مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی اظهار داشت: در راستای اجرای مواد 62و70 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و به منظور روان سازی امر تجارت و توسعه فضای کسب و کار تفاهم نامه ای فی مابین گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملی استاندارد در تاریخ 13/12/1392  به امضا ء رسید.
وی افزود: به موجب این تفاهم نامه مقرر شد صادرات كالای صادر کنندگان دارای گواهی برتر و تولیدات دارای نشان استاندارد و همچنین کالاهای مورد تایید از سوی آزمایشگاه ها و شرکت های بازرسی كه مورد تایید سازمان ملی استاندارد است و همچنین واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی نمونه کشوری دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد که مسقیماً با کارت بازرگانی خود مبادرت به واردات می كنند تسهیل شود.
حسینی خاطر نشان كرد: همچنین کالاهای سرمایه ای و ماشین آلات خط تولید و محصولات واحدهای داری برند معتبر با ثبت کالا از سازمان ملی استاندارد و کالاهای ورود موقت (مستند به مواد 50. 51 قانون امور گمرکی) و کالاهای غیرتجاری به (استناد تبصره ذیل بند 1 ماده 10 قا نون  مقررات صادرات و واردات) به تشخیص گمرک از  تسهیلات لازم را برخوردار گردند و تشریفات ترخیص آن بدون اخذ مجوزهای موردی انجام شود.

منبع: سازمان توسعه تجارت ایرانتاریخ خبر: 930130
کمک هزینه "برنامه سرمایه گذاری شرکت های خارجی در فعالیت های تحقیق و توسعه"
فراخوان برگزاری مجامع عمومی عادی سالانه و فوق العاده اتاق مشترک ایران و اسپانیا نوبت دوم سال 1398
هکرها در کمین ایمیل های شرکتهای ایرانی و اسپانیا
اساسنامه اتاق های مشترک مصوب شورایعالی نظارت - ابلاغ 27 بهمن 97
فراخوان عمومی جهت درج نام و لوگوی شرکت‌ها در اینکوترمز 2020
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی