سه شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

با رأی نمایندگان مجلس؛ درآمد حاصل از صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی از پرداخت مالیات معاف شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، درآمد حاصل از صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات بخش کشاورزی را از پرداخت مالیات معاف کردند.
به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات بعدی آن مقرر کردند که 100 درصد درآمد حاصل از صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات بخش کشاورزی و همچنین 20 درصد درآمد حاصل از صادرات مواد خام مشمول مالیات با نرخ صفر شود.
نمایندگان همچنین تصویب کردند: فهرست مواد خام و کالاهای نفتی به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و نفت، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی به تصویب هیات وزیران برسد.
براساس مصوبه امروز مجلس، درآمد حاصل از صادرات کالاهای مختلف که به صورت ترانزیت به ایران وارد می شوند و بدون تغییر در ماهیت یا انجام کاری بر روی آن صادر می شود، مشمول مالیات با نرخ صفر می شود.
با تصویب نمایندگان مجلس، مفاد ماده 141 قانون اصلاح مالیات های مستقیم پس از اتمام دوره اجرای قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15/ 10 / 1389 لازم الاجرا می شود.
نمایندگان امروز همچنین مقرر کردند بند 33 قانون مالیات های مستقیم به کمیسیون مشترک بررسی لایحه خروج از رکود ارجاع شود.
مفاد این بند در لایحه خروج از رکورد که در حال بررسی است درج شده است.
نمایندگان همچنین با پیشنهاد «محمود شکری» نماینده مردم تالش و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مبنی بر حذف بند 17 لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم موافقت کردند.

منبع: اتاق ایران


تاریخ خبر: 930631
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی