پنج شنبه ۳ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اطلاعیه های اتاق ایران و اسپانیا

شرایط مساعد شرکت های اسپانیایی در راستای استفاده از فرصت های کسب و کار در ایران

باشگاه صادر کنندگان اسپانیا در همکاری با شرکتی ایرانی و دفتر حقوقی  Cuatrecasas کنفرانسی با عنوان "بازار ایران" برگزار کردند.

دولت ایران طرح سرمایه گذاری استراتژیکی را برای شش سال آینده با بودجه کل 360،000 میلیون دلار در نظر گرفته است.
 
 شرکت های اسپانیایی موقعیت خوبی را به خود اختصاص داده اند. پس از لغو تحریم ها ، فرصت های تجاری متعددی در سرتاسر کشور وجود خواهد داشت.
شرکت کنندگاه حاضر در این نشست بر پتانسیل های بزرگ تجاری موجود در بازار ایران توافق داشتند.  
ایران با جمعتی بالغ بر 80 میلیون نفر و منابع طبیعی فراوان از جمله نفت، گاز و مواد معدنی دارای اقتصادی متنوع است  که در مقابل تحریم های بین المللی انعطاف پذیری قابل توجهی نشان داده است. با این طرح جدید سرمایه گذاری، ابران در نظر دادر  با رشدی 8 درصدی در سال و  به پل میان اروپا و آسیا تبدیل گردد.
لئوپولدو استامپا، سفیر سابق اسپانیا در ایران خاطر نشان کرد که دولت ایران با جذب سرمایه حارجی و ایفای نقشی پررنگ در خاور میانه  مصمم به ادغام در جامعه بین المللی است.
رئيس باشگاه صادر کنندگان و سرمایه گذاران اسپانیا ، به تلاش هایی که توسط شرکت های اسپانیایی در سال های اخیر صورت گرفته است تا رقابت بین المللی تقویت  کرده و بازارهای جدیدی مانند ایران را کشف کنند، اشاره کرد.

 
مدیر کل تجارت بین المللی و سرمایه گذاری وزارت اقتصاد و رقابت، آنتونیو فرناندزمارتوز فرصت های کسب و کار برای شرکت های اسپانیایی در دوران پس از تحریم را برشمرد.
 با توجه به زیرساخت های موجود ، پروژه های ساخت و ساز و یا نوسازی جاده، راه آهن، راه آهن حومه، بنادر و فرودگاه و حتی در بخش های دیگر با چشم انذاز مثبتی مواجه می باشیم از جمله نفت و گاز، فولاد، پتروشیمی، انرژی های تجدید پذیر، خودرو و گردشگری.
مانوئل گومز آثبو مدیر کل مغرب، آفریقا، مدیترانه و خاور میانه وزارت امور خارجه:  با توجه به روابط دیپلماتیک دو کشور، ایران همواره همکاریهای خود را با اسپانیا حفظ کرده است.  دولت جدید اسپانیا (انتخابات دسامبر) در پی افزایش و تنوع روابط دیپلماتیک خود را با کشورهای آسیایی است.
 
منبع: خبرنامه شرکتهای خارجی اسپانیاتاریخ خبر: 940811
وبینار استراتژی چیدمان سبد سرمایه گذاری سهام- 31 شهریور 99
وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری - 27 شهریور
وبینار اقتصاد چگونه کار میکند؟ 24 شهریور 99
وبینار " سرمایه گذاری تدافعی" 31 مرداد 99
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی