یکشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شورای بازرگانی ایران و اسپانیا

این جلسه بنا به درج در روزنامه  کثیر النتشار اطلاعات و  دعوت از اعضای شورای بازرگانی ایران و اسپانیا از طریق فکس، ایمیل و پیامک در مورخ 12/12/94 ساعت 14:00 در طبقه هشتم اتاق بازرگانی ایران با حضور اکثریت اعضا و نمایندگان بخش بین الملل اتاق ایران و بخش حقوقی رسمیت یافت.


جلسه با خوشآمدگویی آقای طاهری، رییس شورا شروع شد، ایشان با اشاره به تحولات اخیر و رفع تحریم ها اظهار داشتند: تحولات بین المللی برای تعاملات بین ایران و دیگر کشورها حائز اهمیت است و در ماه های اخیر شاهد اعزام هیات های تجاری زیادی از دیگر کشورها به ایران بوده‌ایم. همچنین ایشان ضمن اشاره به اینکه شورای بازرگانی ایران و اسپانیا با داشتن بیش از 400 عضو، منابع انسانی و پتانسیل علمی و تجاری تخصصی در ارتباط با کشور اسپانیا را در اختیار دارد، اذعان داشتند، از وظایف شورای مشترک جذب سرمایه گذاری خارجی و مساعدت برای افزایش روابط تجاری است.


 جناب آقای فرزاد مهرانی رئیس دبیرخانه شوراها و اتاق های مشترک بازرگانی نیز با اشاره به جایگاه شوراها و اتاق های مشترک در خصوص روابط اتاق ایران و شورای بازرگانی ایران و اسپانیا توضیحات کاملی ارائه دادند و اظهار داشتند: ارائه خدمات به اعضاء، اثر گذاری اتاق ها و شوراها بر تصمیم سازی کلان کشور و نقش آنها بر تسهیل روابط تجاری و توسعه آن از اهم وظایف شوراها و اتاق های مشترک است.با انتخاب هیئت رییسه مجمع، جلسه وارد دستور مجمع گردید، ریاست جلسه با جناب آقای طاهری، ناظران جلسه یه ترتیب جناب آقای دیده ور و سرکار خانم مالک و سرکار خانم کاظمی به عنوان منشی جلسه انتخاب شدند.


جلسه عمومی عادی:

1-  گزارش هیئت مدیره توسط آقای طاهری ارائه گردید و مورد تصویب حضار قرار گرفت.

2-  گزارش مالی شورا با آراء اعضای حاضر شورا تصویب گردید، این گزارش توسط جناب آقای هاشمی (خزانه دار) قرائت شد.

3-  گزارش بازرس توسط سرکار خانم ساعت ارائه و با اکثریت آراء به تصویب رسید.

4-  نام شورای بازرگانی ایران و اسپانیا به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا تغییر و مقرر گردید مراتب به ریاست اتاق ایران ایران اعلام گردد، تا اقدام مقتضی صورت پذیرد، که با رای کلیه اعضای حاضر مصوب شد.

5-  تمدید حق عضویت در سال 1395 ، مبلغ پنج میلیون ريال معادل پانصد هزار تومان خواهد بود و مقرر گردید برای اعضای جدید ورودیه در نظر گرفته شود، و این ورودیه در جلسه هیئت مدیره شورا تعیین گردد.

در خصوص انتخابات بازرس اصلی و بازرس علی البدل بر اساس دعوتنامه قبلی برگزار گردید، و آراء حضوری، وکالتی با رعایت کامل مفاد اساسنامه این شورا، شمارش و نتیجه اعلام می گردد. سرکار خانم نرگس ساعت به عنوان بازرس اصلی و جناب آقای مهدی رضوانی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.تاریخ خبر: 941213
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی