سه شنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱
EN/ES
فارسیمشاوره حقوقی- تاسیس موسسه زبان- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اسپانی...
هیئت تجاری اسپانیایی در زمینه های موزاییک، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم خانگی و برقی- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و  اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اس...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

نشست روسای اتاق‌ها و شوراهای مشترک
روسای اتاق‌ها و شوراهای مشترک بازرگانی، برای بررسی آیین‌نامه و اساسنامه تشکیل اتاق‌ها و شوراهای مشترک، نشستی را با حضور حسین پیرموذن و کیوان کاشفی از اعضای هیئت رئیسه اتاق ایران برگزار کردند.


به گزارش روابط عمومی اتاق ایران،کیوان کاشفی عضو هیئت رئیسه اتاق ایران، با بیان اینکه با توجه به نهایی شدن برجام و گسترش ارتباطات خارجی اقتصادی و پیش‌بینی افزایش این ارتباطات، نقش اتاق‌های مشترک ملموس‌تر و مهم‌تر شده است، عنوان کرد: برای بالا بردن کارایی و بهره‌وری اتاق‌های مشترک و رفع نواقصی که اتاق‌های مشترک را از ادامه فعالیت هر چه بهتر باز می‌دارد، ضروری بود آیین‌نامه اتاق‌ها و شوراهای مشترک بررسی شده و اصلاحاتی بر آن صورت گیرد.
در ادامه جلسه، اعضا نظرات خود را پیرامون بندهای آیین‌نامه اعلام کردند؛ اما با توجه به اینکه بررسی همه بندها به فرصت بیشتری احتیاج داشت، اعضا از میان خود هشت نفر را انتخاب کردند و مقرر شد این افراد در نشستی مشترک و به نمایندگی از همه اتاق‌ها و شوراها، آیین‌نامه و اساس‌نامه را بررسی کنند و نتیجه را در نشستی با حضور نمایندگانی از مدیران و هیئت رئیسه اتاق ایران، در قالب موارد پیشنهادی عنوان و برای تصویب نهایی در هیئت نمایندگان، نهایی کنند.
فرهاد شریف، معاون بین الملل اتاق ایران با بیان اینکه روح حاکم بر آیین‌نامه و اساسنامه تشکیل اتاق‌ها و شوراهای مشترک، توسعه ارتباطات خارجی فعالان اقتصادی ایرانی و شرکای خارجی آنها است، بر حمایت، هدایت و ایجاد هماهنگی معاونت بین‌الملل اتاق ایران در اتاق‌ها و شوراهای مشترک تأکید کرد.
وی گفت: آیین‌نامه و اساسنامه تنها حداقل‌های شکلی را مشخص می‌کنند و محتوای اصلی و نوع برقراری رابطه با شرکای خارجی را اتاق‌های مشترک راهبری می‌کنند.

منبع: اتاق ایران


تاریخ خبر: 13950206
همایش فرصت ها در بخش های صنعتی در ایران به میزبانی اکستندا- مهر 1401
دیدار معاون بین‌الملل اتاق ایران با روسای اتاق‌های مشترک منطقه اروپا- 19 مهرماه 1401
مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اروپا و جایگاه اسپانیا- شهریور 1401
دیدار آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا از نمایشگاه دائمیIHIT -مرداد 1401
روابط اقتصادی و تجاری کشورهای پیرامونی ایران با اسپانیا- مرداد 1401
آرشیو
 
 تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي

اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:

«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.

برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»


EN/ES - فارسی - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی