چهار شنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

راههای متنوع تجارت با کشور اسپانیا
راههای متفاوت تجارت در اسپانیا
تاسیس یک شرکت حقوقی اسپانیایی
قانون اسپانیایی راههای متنوعی را برای اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی( غیر اسپانیایی) در راستای سرمایه گذاری در اسپانیا در نظر گرفته است که متداولترین آنها شرکتی به صورت  (S.A.) و اصولا با مسئولیت محدود (S.L.). می باشد.
کارآفرینی با مسئولیت محدود عملکرد مستقیم شخص حقیقی در مواردی که الزامات معینی را فراهم آورد.
ایجاد شعبه
شعب دارای شخصیت حقوقی مستقل نیستند و   فعالیت و مسئولیت قانونی آنها در هر زمان ها به طور مستقیم مربوط به شرکت مادر سرمایه گذار خارجی است.
سرمایه گذاری مشترک
ارتباط با دیگر شرکتهایی که در حال حاضر در اسپانیا شکل گرفته اند. این نوع ارتباط اجازه می دهد طرفین ریسک های موجود را به  اشتراک گذارند و منابع و تخصصی را که در اختیار دارند مشترکاً استفاده نمایند.
معرفی برخی راهها به منظور سرمایه گذاری مشترک تحت قوانین اسپانیا:
 
-  گروه بندی منافع اقتصادی (E.I.G.)   و یا (E.I.G.) اروپا : این طرح به نحوی لرنامه ریزی شده است که شرکت های مختلف در کشورهای مختلف آسان تر به انجام کسب و کار با هم بپردازند و یا به شکل کنسرسیوم در برنامه های اتحادیه اروپا شرکت نمایند.
-  انجمن بازرگانی موقت("Unión Temporal de Empresas" or U.T.E .): تحت یک نوع توافق براساس قوانین اسپانیا   با یک یا چند کارآفرین اسپانیایی شکل می گیرد.
-    سرمایه گذاری های مشترک از طریق شرکت های اسپانیایی و یا شرکت با مسئولیت محدود.
بدون راه اندازی کسب و کار،  یا از طریق ورود به یک سیستم تجاری موجود و یا از طریق تأسیس یک مرکز انجام امور در اسپانیا
جایگزینها عبارتند از:
-  امضای توافق نامه توزیع به عنوان پخش کننده
-  از طریق یک نمایندگی
-  از طریق یک کمیسیون نمایندگی
-  فرانشیز که بر پایه آن به یک شرکت اختیارداده می‌شود که تولیدات و یا فراورده‌های شرکت دیگر را را بفروشد و در برابر آن مبلغی دریافت کند و تحت یک نام بازرگانی مشترک و یک هویت فعالیت می کنند
هر یک از این اشکال انجام کسب و کار در اسپانیا دارای مزایای منحصر به فردی است که می بایست یه لحاظ ابعاد مختلف مالیاتی و  قانونی و عقد قرارداد صحیح زیر نظر وکلای بین المللی برجسته صورت پذیرد.
  منبع: سرمایه گذاری در اسپانیا


تاریخ خبر: 950316
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی