چهار شنبه ۱ اسفند ماه ۱۳۹۷
فارسی
Englishارائه کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 به اعضا
کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 در 111 صفحه جهت ارائه به اعضای اتاق مشترک بازرگانی ایران...
خبرنامه اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا- فروردین تا خرداد 97
خبرنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا منتشر شد. جهت دریافت خبرنامه کلیک کنید. ...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

تولید سوخت جایگزین توسط دو شرکت SEAT و AQUALIA

این دو شرکت که هر دو جزء گروه FCC (یکی از شرکتهای پیشرو در زمینهمدیریت منابع و پسماندها در اروپا) می باشند، با همکاری یکدیگر در نظر دارند تا سوختجدیدی که از فاضلاب  بدست می آید را توسعهدهند. گاز سبز هوشمند پروژه ای خلاقانه با هدف تولید سوخت های زیستی می باشد که میتواند به صورت گاز فشرده طبیعی در وسایل نقلیه به کار گرفته شود.

این پروژه که 5 سال به طول می انجامد در اکتبر2016 شروع شد و اولین با در محل تصفیه آب شهر JEREZ در CADIZ مورد آزمایش قرار گرفت. شرکت SEAT از دو خودرو برای تستکل زنجیره از تولید تا مصرف استفاده می کند. این پروژه قدم مهمی در راستای تحقق ودستیابی به سوخت جایگزین در کشور اسپانیا محسوب می گردد و ممکن است به کاهش 80درصدی CO2 منجر شود.

بنا بر اظهارات ماتیاس رابه،  نائب رییس تحقیق و توسعه در شرکتSEAT، با این پروژه ، شرکت SEAT اولین شرکت در میان شرکتهای خودرو درسرتاسر اسپانیا خواهد بود که از گاز BIOMETHANEبه دست آمده از فاضلاب در خودرو استفاده می نماید، پروژه ای که 100% اسپانیایی میباشد.

از طرف دیگر فلیکس پارا، مدیر عامل AQUALIA، می گوید " توسعه پروژه گاز سبز هوشمندبا اندازه تصفیه فاضلاب متوسط طور بالقوه می تواند به تولید روزانه یک میلیون لیترسوخت زیستی منجر شود،که برای بیش از 300 وسیله نقلیه کافی خواهد بود، این کار شهرها را قادر می سازد تا شبکه سوخت خود،از جمله سوخت اتوبوس شهری، کامیون ها، ماشین های پلیس و آمبولانس ها را تامیننماید ".

این پروژه توسط مرکز توسعه فن آوری های صنعتی(CDTI) پشتیبانی می شود و همچنین از مشارکت شرکت های مانندFENOSA و NATURGAS EDP بهره مند می باشد ، سازمان های تحقیقاتیدولتی مانند موسسه کاتالان تحقیقات آب (ICRA)و دانشگاه جیرونا، وایادولید و مالاگا در این پروژه همکاری دارند.


تاریخ خبر: 951116
در ادامه بررسی مشکلات اعضای اتاق مشترک برگزار شد،جلسه ISCC با اداره جنوب غرب اروپا وزارت امور خارجه ج.ا.ایران
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی