دوشنبه ۱۴ اسفند ماه ۱۴۰۲
EN/ES
فارسی
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ایران به ریاست شورای بین‌المللی زیتون انتخاب شد

جمهوری اسلامی ایران با پیگیری‌های مستمر وزارت جهاد کشاورزی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا به ریاست شورای بین‌المللی زیتون انتخاب شد.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، با پیگیری‌های مستمر وزارت جهاد کشاورزی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید، در جلسه تخصصی روز پنجشنبه ۲ آذر ماه شورای بین‌المللی زیتون، ایران براساس اتفاق آرا برای سال ۲۰۲۴ به ریاست این نهاد تخصصی بین‌المللی انتخاب شد. 


رضا زبیب سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در جلسه شورای بین‌المللی زیتون با ادای احترام به شهدای فلسطین و غزه که در جنگ جنایت‌بار جاری رژیم صهیونیستی جان خود را از دست داده‌اند، پیام آقای نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی را قرائت کرد. وزیر جهاد کشاورزی در این پیام با تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های جمهوری اسلامی ایران برای توسعه کشت و صنعت زیتون، از رای اعتماد کشورهای عضو، به ریاست کشورمان قدردانی و بر همکاری همه‌جانبه وزارت جهاد کشاورزی با مدیر اجرایی جدید، دبیرخانه و کشورهای عضو برای توسعه کاشت و صنعت زیتون در دنیا تاکید کرده است. این اولین بار پس از دو دهه از عضویت کشورمان در این نهاد است که ریاست آن به جمهوری اسلامی ایران واگذار می‌شود. 


با توجه به برنامه‌هایی که وزارت جهاد کشاورزی برای تقویت و ترویج کاشت زیتون تدوین کرده است، ریاست ایران بر این سازمان مهم فرصتی بزرگ برای برخوردار شدن از حمایت‌های تخصصی بین‌المللی به‌ویژه در حوزه دانش فنی و فناوری زیتون خواهد شد. وزارت جهاد کشاورزی در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری برخی از جلسات تخصصی این نهاد بین‌المللی از جمله اجلاس ۶۳ کمیته مشورتی در ایران است. 


بنابر این گزارش، شورای بین‌المللی زیتون نهادی بین‌دولتی است که سال ۱۹۵۹ زیر نظر سازمان ملل متحد تاسیس شده و به‌صورت تخصصی مسوولیت ترویج و توسعه کشت زیتون و افزایش مصرف روغن زیتون در جهان را بر عهده دارد.


منبع خبر: لینک سایت وزارت جهاد کشاورزی


تاریخ خبر: 14020911
وبینار رایگان آشنایی با نمایشگاه گالفود دبی دربهمن ماه 1402
تقدیم استوار نامه سفیر ایران به پادشاه اسپانیا
جشنواره ملی حاتم 28 آذر ماه برگزار می گردد- آذر 1402
جلسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت امور بین الملل اتاق ایران برگزار شد
آدرس جدید دفتر کارگزاری درخواست ویزای اسپانیا- آبان 1402
آرشیو
 
 Contact us
Tel / Fax: +9821-88381350
Email : info@isbc.ir     iranandspain@gmail.com
 پس از ارسال ایمیل حتما با دبیرخانه اتاق مشترک
 تماس بگیرید و از رسیدن پیام خود مطمئن شوید
تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
 اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد: بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست. برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.
EN/ES - فارسی - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی