سه شنبه ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۳
EN/ES
فارسی
 
اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا

از سال 1380 طی بررسی های بعمل آمده توسط اتاق بازرگانی ایران و سفارتخانه های دو کشور و با سعی و اهتمام فعالان اقتصادی دو کشور ایران و اسپانیا این اتاق با عنوان شورای مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا آغاز به کار نمود و اولین مجمع عمومی آن در سال 1382 تاسیس و محل دائمی آن طبق ماده 2 اساسنامه در اتاق بازرگانی ایران تعیین گردید.  شوراي مشترک  پس از انتخابات هيات مديره رسماً فعالیت خود را آغاز نموده است. و  به عنوان موسسه اي غيرانتفاعي،  توسعه مناسبات تجاري، اقتصادي و صنعتي ميان ايران و اسپانيا را همواره در نظر داشته است.


در سال 1395 با عنایت به نظر اتاق بازرگانی ایران مبنی بر تصویب آیین نامه و اساسنامه مصوب شورای‌عالی نظارت بر عملکرد اتاق ایران و با توجه به نوع عملکرد و همکاریها با سفارت اسپانیا در ایران و شرکتهای اسپانیایی، شورای ‌مشترک به سطح اتاق مشترک ایران و اسپانیا ارتقاء یافت.اهداف اتاق مشترک


کوشش در جهت گسترش ارتباطات و مراودات صاحبان صنایع و بازرگانان ایرانی و کشور مقابل در زمینه تجارت، صنعت، خدمات، کشاورزي، معدن و سایر امور مربوطه.


مطالعه و بررسی بمنظور فراهم آوردن زمینه‌هاي لازم براي سرمایه گذاریهاي صنعتی و بازرگانی و معدنی و کشاورزي در دو کشور


جمع آوري و ارزیابی اطلاعات آماري و سایر مطالب سودمند در مورد مسایل بازرگانی-صنعتی و اقتصادي دو کشور و قرار دادن این اطلاعات در اختیار متقاضیان ایرانی و کشور مقابل و همکاري با سازمانها و مقامات صلاحیتدار ایران و کشور مقابل به منظور تشویق و توسعه روابط اقتصادي بین دو کشور.


گسترش مبادله هیأتهاي نمایندگی و اقتصادي بین دو کشور


برگزاري گردهمایی ها و همایشها در زمینه توسعه روابط اقتصادي بین دو کشور


همکاري و تشریک مساعی با اتاقهاي متقابل در کشور مقابل


اداره امور اتاق با رعایت مقررات این اساسنامه و با همکاري نزدیک با مقامات رسمی، سازمانها و مؤسسات ایرانی و کشور مقابل.


 
 Contact us
Tel / Fax: +9821-88381350
Email : info@isbc.ir     iranandspain@gmail.com
 پس از ارسال ایمیل حتما با دبیرخانه اتاق مشترک
 تماس بگیرید و از رسیدن پیام خود مطمئن شوید
تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
 اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد: بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست. برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.
EN/ES - فارسی - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی